Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Licznik odwiedzin



CHCECIE WIERZYĆ, CZY NIE CHCECIE,
KRASNOLUDKI SĄ NA ŚWIECIE

 

Chcecie wierzyć czy nie chcecie krasnoludki są na świecie - Teatr Rozmaitości GWITAJCIE Gdzie zielone drzemią knieje
Dzisiaj rwetes niesłychany
Łapciuś chodzi zapłakany
W Karzełkowie źle się dzieje...

Łapciuś, nasz kochany skrzacik
Krasnal dzielny, chociaż gapa
Kiedy sen go mocny złapał
Swą czapeczkę piękną stracił...

Tam kicają dwa zające
Lis się sroży gdzieś na łące
Dzięcioł w drzewo z werwą stuka
...A krasnalek czapki szuka

Jak się skończy ta historia?
Będzie smutek, czy euforia?
Wnet się wszyscy przekonamy
Gdy w Teatrze się spotkamy!



Chcecie wierzyć czy nie chcecie krasnoludki są na świecie - Teatr Rozmaitości GWITAJCIE Czy sympatyczny Łapciuś odzyska swoją zgubę? Czy pomogą mu leśne zwierzątka? A może rady króla Pyszałka? Zapraszamy do Teatru Rozmaitości GWITAJCIE, gdzie w bajce "Chcecie wierzyć, czy nie chcecie, krasnoludki są na świecie" odpowiemy Wam na te pytania. Ten minimusical wzruszy i zachwyci nie tylko dzieci, ale też te całkiem dorosłe "krasnoludki".

Emocje są nieodłącznym elementem ludzkiego doświadczenia, a ich rozwijanie się w dzieciństwie ma fundamentalne znaczenie dla dalszego życia. To właśnie we wczesnych stadiach rozwojowych dziecko poprzez pryzmat emocjonalny uczy się funkcjonowania w przestrzeni publicznej i kreowania interakcji społecznych. Dzieci doświadczają różnorodnych uczuć, takich jak radość, złość, smutek czy strach, które odgrywają istotną rolę w budowaniu ich tożsamości społecznej, psychicznej i emocjonalnej.

Ważne jest, aby dzieci nauczyły się rozpoznawać, zrozumieć i radzić sobie z własnymi emocjami. Edukacja emocjonalna jest kluczowym elementem w budowaniu zdolności radzenia sobie z trudnościami życiowymi. Rozległe spektrum emocjonalne prezentowane w naszym przedstawieniu pozwala na precyzyjne rozróżnienie odczuć pozytywnych od negatywnych, a w odniesieniu do tych drugich daje pewne wskazówki radzenia sobie z ich destrukcyjnym wpływem na każdy aspekt codziennego życia i funkcjonowania w socjalnych korelacjach. Uważne śledzenie fabuły spektaklu da najmłodszym możliwość zapoznania się z pewnymi modelami radzenia sobie z emocjami; otwarta i empatyczna komunikacja pomaga poczuć się zrozumianym i wspieranym. Jednocześnie nauczanie przestrzegania umownych granic i odpowiedzialności pozwala zrozumieć, że niektóre zachowania są akceptowalne, a inne niedozwolone.

Odpowiednia edukacja emocjonalna ułatwia dzieciom radzenie sobie z trudnościami, kształtuje ich umiejętności interpersonalne i wspiera zdrowy rozwój psychiczny. Inwestowanie w rozwój emocjonalny dzieci przynosi długoterminowe korzyści, tworząc podstawy do satysfakcjonującego i pełnego życia.

 

Czas trwania: 50 min Galeria