Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Licznik odwiedzinJesień to druga wiosna, kiedy każdy liść jest kwiatem

Nadeszło w końcu to, przed czym uporczywie się wzbranialiśmy. Nadeszła jesień! Już wkrótce zatęsknimy do ciepłych dni, słonecznych chwil, a drżąc z zimna pod kocem i przysłuchując się bębniącym o szybę kroplom deszczu, wspomnimy jak to dobrze było latem... Jesień, która do tej pory rozpieszczała nas ciepłem i piękną pogodą, nagle przestała bawić się w lato i poczęstowała nas solidną porcją depresyjnej aury. Deszcz pada, jest zimno, zbyt wcześnie zapada zmrok, jednym słowem - szkoda wychylać nosa spod koca. No... chyba że do teatru...

Ale jesień jesienią, a u nas w Teatrze niezależnie od pory roku zawsze świeci Słońce. Dlatego rozpędzeni fantastycznymi wrześniowymi wydarzeniami, kontynuujemy dobrą passę na deskach scen Szczecińskiego Centrum Kultury Nowa Dekadencja i prezentujemy niniejszym nasze październikowe propozycje.

Jesienna depresja dopada nie tylko nas, ale przede wszystkim nasze pociechy, bo przecież powszechnie wiadomo, że w czasie deszczu dzieci się nudzą... Dlatego dla najmłodszych Widzów przygotowaliśmy najlepsze propozycje repertuarowe, dzięki którym choć na chwilę zapomną o szarudze za oknem i oderwą się od elektronicznych urządzeń - nieudolnych substytutów radosnych zabaw na świeżym powietrzu:

 

PCHŁA SZACHRAJKA

DZIEŃ GODZINA OPIS MIEJSCE
21.10 (sobota) 1100 Jest w tej „Pchle” dużo śmiechu, kabaretowej satyry i szczęśliwe, choć nieco zaskakujące zakończenie. Wszystko to jednak pełne jest ciepła, liryki, a od czasu do czasu – nauk dla niegrzecznych dzieci. Samo pojawienie się Pchły na scenie wywołuje lawinę śmiechu. I tak jest do końca niemal godzinnego spektaklu. A zatem: „Chcecie bajki? Oto bajka…” Scena
II Piętro

(mała scena)

 

BAJKI PANA BRZECHWY

DZIEŃ GODZINA OPIS MIEJSCE
21.10 (sobota) 1600 Któż z nas nie zna choćby jednego wiersza Jana Brzechwy? Całe pokolenia wychowały się na takich utworach jak „Żuraw i czapla”, „Na straganie” czy „Samochwała”. Do dziś dzieci śpiewają piosenki o „Kaczce Dziwaczce” i tajemniczych „Wyspach Bergamutach”. Dlatego przygotowaliśmy pełen humoru spektakl oparty właśnie na tych najbardziej znanych i nadal aktualnych wierszach. Spektakl ten z pewnością nie tylko dostarczy niezapomnianych wrażeń najmłodszej widowni, ale także pozwoli dorosłym chociaż na chwilę powrócić we wspomnieniach do czasów beztroskiego dzieciństwa. Scena
II Piętro

(mała scena)

 

MORSKIE GADKI MAŁEJ PIRATKI

DZIEŃ GODZINA OPIS MIEJSCE
22.10 (niedziela) 1200 „Morskie gadki małej Piratki” to pełna przygód i rozbujana żwawą skocznością żeglarskich piosenek historia dziewczynki, której największą miłością jest morze. Wbrew przeciwnościom losu, z radością podejmuje rozmaite wyzwania, aby spełnić swoje marzenia. Spotyka też na swej drodze przedstawicieli żeglarskich profesji, którzy opowiadają o swojej pracy, niełatwym acz pięknym życiu na morzu i przekazują istotne fakty z zakresu morskiego rzemiosła. Czy jej się uda? Czy doprowadzi do realizacji swoich pragnień? Przekonajcie się sami – popłyńcie z nami w rozśpiewany rejs. Ahoj! Wyruszamy na wyprawę! Scena
II Piętro

(mała scena)

 

Wszystkie wymienione pozycje repertuarowe dostępne są na naszej stronie internetowej w zakładce Repertuar. Polecamy również korzystanie z naszego Systemu Sprzedaży Biletów Teatru Rozmaitości GWITAJCIE.

Jesień za oknem, jesień w sercach, ale nie dajmy się marznącemu deszczowi, przenikliwemu wiatrowi, a przede wszystkim czającej się gdzieś w opadniętych liściach chandrze. Najlepsze w takich chwilach jest spotkanie w miłej, ciepłej i przyjaznej atmosferze. A gdzie takiej szukać jak nie w Teatrze Rozmaitości GWITAJCIE?

Nie dajmy się jesiennej chandrze. Melancholii mówimy "NIE!" - i spotykamy się w Teatrze!

UWAGA! Mamy niespodziankę!

"Wszystko jest niespodzianką"
Vicente Aleixandre

Nie jestem do końca przekonany, czy faktycznie wszystko - zgodnie z wypowiedzią hiszpańskiego noblisty - można rozpatrywać w kategorii niespodzianek, niemniej jednak faktem pozostaje mnogość zdarzeń, które samoistnie pojawiają się na każdym kroku i doskonale pasuje do nich owa niespodziankowa etykietka. Są niespodzianki które potrafią mile zaskoczyć i do nich mamy najczęściej bardzo sympatyczne nastawienie. Ot, zdarzyła się taka niespodzianka... Są również takie, których emanacji obawiamy się (i słusznie!), które nie będą przedmiotem naszych dociekań i na które litościwie opuścimy zasłonę milczenia. Skupmy się na pozytywach.

Bo takimi właśnie pozytywami chcemy się z Wami podzielić. Oto po ponad trzyletniej tułaczce zdarzyła nam się niespodzianka w postaci Szczecińskiego Centrum Kultury Nowa Dekadencja, a co za tym idzie - dostępem do dwóch scen estradowych z pełnym zapleczem techniki scenicznej oraz blisko półtysięczną widownią. To zaprawdę znakomita wiadomość, a dla nas ogromna możliwość ponownego otwarcia z zapewnieniem stałego programu repertuarowego dla naszej prześwietnej Publiczności.

Tym bardziej, że sceny Nowej Dekadencji niespodzianką już nie są. To doskonale znane szczecińskim Widzom punkty zlokalizowane przy ulicy Partyzantów 2 (piętra nad Nowym Browarem), które dotychczas służyły jako tymczasowe lokum dla spektakli Teatru Polskiego (któremu - nota bene - gratulujemy fantastycznych pięciu scen w iście europejskim anturażu). Cieszymy się zatem, że nasze przedstawienia zyskają odpowiednią oprawę scen, które niejedno teatralne wydarzenie widziały i których deski niejednym aktorskim butem przetarte zostały.

Spieszymy donieść z dumą i zadowoleniem, że przygotowaliśmy specjalnie dla Was szereg propozycji repertuarowych na najbliższe trzy miesiące. Mamy nadzieję, że to początek ekscytującej przygody, a repertuar nasz stale się będzie poszerzał i rozwijał ku zadowoleniu Widzów. Myślimy oczywiście o nowych wydarzeniach, ale - póki co - pozostawmy to sub rosa. Niespodzianki należy dozować. A najbliższe pozycje repertuarowe dostępne są na naszej stronie w zakładce Repertuar. Polecamy również korzystanie z naszego Systemu Sprzedaży Biletów Teatru Rozmaitości GWITAJCIE.

Niespodzianki potrafią zaskakiwać, dobrze czasem poddać się ich nieoznaczoności i nieokiełznaniu. Cytując australijskiego pisarza Johna Flanagana: "Jednak w życiu zwykle tak się zdarza, że kto spodziewa się nieoczekiwanego, ten dobrze na tym wychodzi". Nic dodać, nic ująć... No, może tylko na zakończenie tekst, który (w końcu!) możemy z pełną odpowiedzialnością zamieścić:

 

DO ZOBACZENIA W TEATRZE!

 

WAKACJE, ZNÓW BĘDĄ WAKACJE!

"Lato. Lato jest zawsze wyjątkowe, czy to gorące, czy zimne, suche czy wilgotne"

Trudno nie zgodzić się z Flaubertem w tej (i nie tylko tej) kwestii, lato zawsze jest wspaniałe i fantastyczne. To najbardziej leniwa z pór roku, gdzie panuje wszechobecne dolce far niente. Słoneczko delikatnie muska skórę swymi promieniami, a każdy, najmniejszy nawet spłachetek zielonej trawki, zaprasza do przyjęcia wygodnej (czytaj: leżącej) pozycji i delektowania się swobodnie przepływającymi minutami letniego dnia.

Paradoksalnie, to jednocześnie czas wytężonej pracy i podejmowania kolejnych wyzwań. Taka już bowiem rola Teatru, aby zapewniał rozrywkę tym, którzy jej szukają w swym czasie wolnym i beztroskim. Tak również bywa, że akurat letni czas trzeba wykorzystać, aby przygotować się do nowego, ekscytującego sezonu. Niesprawiedliwość...

Ale na razie jesteśmy u progu lata. Pogoda powoli daje do zrozumienia, że jeńców brać nie będzie, soczysta zieleń traw i drzew pozwala błąkać się myślom gdzieś daleko, kolorowe sukienki dziewcząt nie sprzyjają wydajnej i zaangażowanej pracy, a w umyśle coraz częściej rozbłyska uparta myśl: "A może faktycznie rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady?...

Teatru Rozmaitości GWITAJCIE raczej w Bieszczadach nie uświadczymy (chociaż - kto wie?), ale na pewno będziemy mogli spotkać się w Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie, gdzie w letnie wtorki będziemy mieli zaszczyt się dla Was prezentować i wspólnie bawić. Zapraszamy i najmłodszych i tych trochę starszych i tych, których w środku lata dopadła jesień życia. Gwarantujemy, że niezależnie od wieku, zabawa będzie przednia i wybitnie letnia.

Oprócz Dziwnowa, na pewno będziemy cyklicznie pojawiać się także w Rewalu, a sporadycznie także w innych (niekoniecznie nadmorskich) miejscowościach. Będziemy pojawiać się tu i ówdzie i jeśli będziecie się chcieli z nami spotkać także w takich okolicznościach, to zapraszamy do śledzenia naszego teatralnego profilu w serwisie FaceBook , gdzie będziemy na bieżąco informować o naszych wojażach, spektaklach oraz innych ewenementach.

„Czasami leżenie na trawie w letni dzień, słuchanie szmeru wody lub obserwowanie chmur unoszących się na niebie, nie jest stratą czasu”

Nigdy stratą czasu nie jest. Lato to czas pełen swobody, relaksu, ale też zadumy i refleksji. Lato to pasja, wspomnienia, lekka bryza, słońce, które przebija się na skórze i twarzy. To uśmiech pór roku, który mija, mija szybciej niż inne, niesie ze sobą tom pełen nostalgii, zabarwiający jesień czerwienią. Przeżyjmy ten wyjątkowo piękny czas wspólnie - z Teatrem Rozmaitości GWITAJCIE.

 

Serdecznie zapraszamy na nasze wakacyjne przedstawienia
i życzymy jednocześnie udanego wypoczynku,
długich urlopów, bezchmurnego nieba
i duuuużo spokoju!