Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Licznik odwiedzinMajówka w Teatrze GWITAJCIE trwa nadal!

 

Tegoroczna majówka nie rozpieszczała nas ani słoneczną pogodą, ani też wysoką temperaturą. Jednak nawet w tak niesprzyjających okolicznościach przyrody Teatr Rozmaitości GWITAJCIE prezentując na Dziedzińcu Menniczym Zamku Książąt Pomorskich spektakl "A to Polska... właśnie" i bajkę dla najmłodszych Widzów "Chcecie wierzyć czy nie chcecie, krasnoludki są na świecie", zgromadził całkiem liczną widownię dowodząc, że nie okoliczności są ważne, a przedstawiana treść. Majówka już za nami, a my proponujemy spotkania w bardziej przytulnych i przede wszystkim ciepłych murach naszego Teatru.
11 maja o godzinie 11:00 zapraszamy na przedstawienie "Czas Czarodziej". To nie tylko baśniowa próba zmierzenia się z problemem upływającego czasu, ale przede wszystkim znakomita zabawa dla tych młodszych i tych trochę starszych, z dużą dozą humoru i żywiołowych piosenek. Od wieków ludzie starają się przechytrzyć upływający czas. Niestety bezskutecznie. Ale gdyby się tak zaprzyjaźnić z Panem Czarodziejem Czasem, to może byłby on dla nas trochę łaskawszy...

Również 11 maja, o godzinie 16:00 wejdziemy wspólnie w zaczarowany las pełen sympatycznych zwierzątek i (jakżeby inaczej) - krasnoludków. Przedstawimy nasz uwielbiany przez dzieci minimusical "Chcecie wierzyć czy nie chcecie, krasnoludki są na świecie". Poszukamy czapeczki gapowatego Łapciusia, wysłuchamy mądrych rad króla Pyszałka, spotkamy się z mądrą Sową, Dzięciołem i Wiewiórką, a także zawsze chętnymi do psot Zajączkami. Czy ta historia będzie miała szczęśliwe zakończenie? Przekonajcie się sami!

Maj zachęca do leśnych peregrynacji, dlatego w niedzielę 12 maja, my z lasu wcale nie zamierzamy wychodzić. Najpierw o godzinie 11:00 spotkamy się znów z przemiłymi krasnalami w spektaklu "Chcecie wierzyć czy nie chcecie, krasnoludki są na świecie". Majowy niedzielny poranek to świetna okazja do odwiedzin, zatem zapraszamy do wioski krasnoludków - Karzełkowa - by razem cieszyć się z ich fascynujących przygód.

A o godzinie 16:00 do lasu wkroczy tajemniczy przybysz z obcej planety. Dla leśnych zwierząt to znakomita okazja do wspólnej zabawy, ale czy kosmiczny wędrowiec przybył do lasu się bawić? "Wieść się niesie, UFO w lesie" to opowieść o Ufobrudku - niezbyt sympatycznym przybyszu z odległej planety, który ląduje w samym środku lasu z misją pozbycia się śmieci. Jego zamiary skutecznie udaremniają zwierzątka leśne, które poprzez zabawę i wesołe piosenki pokazują niezwykłemu gościowi jak można wykorzystać zużyte opakowania. Ufobrudek z pomocą swoich nowych przyjaciół poznaje walory odnawialnych materiałów i szczęśliwy wraca na swą ojczystą planetę.
18 maja spotkamy się znów z sympatycznymi zwierzątkami, ale w zupełnie innej odsłonie. Przeniesiemy się bowiem w świat bajecznych opowieści samego Mistrza Jana Brzechwy. Poznamy perypetie Żurawia i Czapli oraz Żuka i Biedronki, zaśpiewamy wspólnie z Kaczką Dziwaczką, odkryjemy magiczne Wyspy Bergamuty... O godzinie 11:00 i 16:00 zapraszamy na "Bajki Pana Brzechwy" do Teatru Rozmaitości GWITAJCIE. Spektakl ten z pewnością nie tylko dostarczy niezapomnianych wrażeń najmłodszej widowni, ale także pozwoli dorosłym chociaż na chwilę powrócić we wspomnieniach do czasów beztroskiego dzieciństwa.

A 19 maja wyruszymy na pełne morze w piękny majowy rejs. O godzinie 11:00 zapraszamy na pokład naszego teatralnego statku. "Morskie gadki małej Piratki" to pełna przygód i rozbujana żwawą skocznością żeglarskich piosenek historia dziewczynki, której największą miłością jest morze. Wbrew przeciwnościom losu, z radością podejmuje rozmaite wyzwania, aby spełnić swoje marzenia. Spotyka też na swej drodze przedstawicieli żeglarskich profesji, którzy opowiadają o swojej pracy, niełatwym acz pięknym życiu na morzu i przekazują istotne fakty z zakresu morskiego rzemiosła. Czy jej się uda? Czy doprowadzi do realizacji swoich pragnień? Przekonajcie się sami – popłyńcie z nami w rozśpiewany rejs. Ahoj! Wyruszamy na wyprawę!
Artur Franciszek Michał Oppman, znany bardziej pod pseudonimem Or-Ot, napisał w 1894 roku pieśń o Królewiczu Maju. A królewicz - jak to królewicz - bywa nieco kapryśny. A to majówkę nam zepsuje i deszczem chluśnie, a to temperaturę obniży dezorientując tym kompletnie pączkujące już drzewa, a to wichrem zawieje tak, że nawet grilla nie da się rozpalić... A u nas - w Teatrze - maj na scenie, maj w sercach i maj na buziach roześmianych dzieci. Zapraszamy do Teatru Rozmaitości GWITAJCIE w majowe weekendy. Tutaj maj nie kaprysi.

"Czy słyszysz, jak schodzi królewicz maj z całym błyszczącym swym dworem?"

 

 

MAJ TYLKO W TEATRZE ROZMAITOŚCI GWITAJCIE!