Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Licznik odwiedzinMarzec, marzec, pięknie się przystroił

Marzec. Wracamy z parku. Wreszcie przeszła zima.
Spod stopniałego śniegu wyjrzały murawy.
Drzewa nagie, lecz pierwsze kiełkują już trawy,
Choć na stawie zielony, cienki lód się trzyma.

Te słowa Leopolda Staffa doskonale obrazują kapryśną naturę marca. Z jednej strony już nieśmiało puka do naszych drzwi wiosna, a jednak nie jest to jeszcze do końca czas na definitywne pożegnanie zimowych okryć, czapek i szalików. Całe piękno tego okresu polega na nadziei. Że będzie cieplej, że będzie lepiej. Że jeszcze to nie jest to, o czym byśmy marzyli, ale jednak jakieś niewielkie światełko pojawia się na końcu ciemnego tunelu. Kaprys i nadzieja. Marzec jest kobietą.
Marzec w Teatrze Rozmaitości GWITAJCIE

Ale zanim o kobietach, to w marcu kończy się karnawał... Tak, tak, trzeba będzie na czas jakiś zapomnieć o wystawnych rautach, sutych biesiadach, trzeba będzie dać wytchnienie nogom osmalonym ognistą sambą, przejechanym angielskim walcem i zdezorientowanym od zmysłowego tanga. Jednakowoż nim ten koniec nastąpi, rzućmy się ten ostatni raz w wir nieskrępowanej zabawy.

Marzec w Teatrze Rozmaitości GWITAJCIE

Zapraszamy w ostatnią sobotę karnawału - 2 marca o godzinie 19:00 - do Teatru Rozmaitości GWITAJCIE na koncert opatrzony jakże wymownym tytułem "Gorączka sobotniej nocy". Jeszcze w ten ostatni karnawałowy czas bawmy się, tańczmy i cieszmy ulotną chwilą szczęścia. To doskonały moment, aby jeszcze przez ten jeden wieczór poczuć szalony rytm zabawy, dionizyjskiego uniesienia i bachicznej radości.
Marzec w Teatrze Rozmaitości GWITAJCIE

Na wstępie postawiliśmy odważną tezę, że marzec ma w sobie dużo cech kobiecych. Nie jest przypadkiem zatem, że właśnie w marcu obchodzimy uroczyście Dzień Kobiet. To ważne święto, bo choć kobieta zmienną jest, bez nich świat pogrążyłby się w chaosie. Dlatego i my dokładamy wszelkich starań, aby kobiety odpowiednio uhonorować i postawić na piedestale. W poprzednich odsłonach naszego koncertu przygotowanego specjalnie z okazji Dnia Kobiet, staraliśmy się zdefiniować samą esencję kobiecości. Teraz idziemy o krok dalej i będziemy zgłębiać tajniki kobiecego charakteru. Czy stawiamy sobie zadanie niemożliwe do wykonania? Do odważnych świat należy, a my z podniesionym czołem podejmiemy to trudne wyzwanie. No cóż, przynajmniej spróbujemy...

Marzec w Teatrze Rozmaitości GWITAJCIE

W koncercie "Baby, ach te baby!", który odbędzie się - quelle surprise! - dokładnie w Dniu Kobiet, 8 marca o godzinie 19:00, ze sceny popłyną piosenki poświęcone tej zdecydowanie piękniejszej płci. Utwory o kobietach i dla kobiet przeznaczone, przez kobiety wybrane i dla kobiet wykonywane ze specjalnym życzeniem aby Wasz dzień – Dzień Kobiet – trwał niezmiennie przez cały rok.
Marzec w Teatrze Rozmaitości GWITAJCIE

A skoro już dywagujemy sobie o kobietach, to trzeba przyznać, że w ich towarzystwie robi się jakoś tak... wiosennie. O, właśnie! Przecież idzie Wiosna! Rozkwitną pąki na drzewach, spod zmarzniętej ziemi nieśmiało wychylą się kwiaty, słońce otoczy nasze zmarznięte ciała kojącym ciepłem i będzie wreszcie tak, jak powinno być. "Bogaty – to nie ten, kto ma dużo pieniędzy, lecz ten, kto może sobie pozwolić na życie wśród uroków, jakie roztacza wczesna wiosna." O tak. My pod tym zdaniem Mistrza Czechowa podpisujemy się bez wahania. I bez wahania rzucamy się w ciepłe objęcia Wiosny, a radość z jej przyjścia uczcimy – jak to mamy w zwyczaju – teatralnie. Chcemy przywitać Panią Wiosnę specjalnym koncertem, zatytułowanym po prostu "Wiosna, ach to Ty!", który zagości na naszej scenie 23 marca o godzinie 19:00, a bogactwem repertuaru przygotowanego specjalnie na tę okazję pragniemy odgonić resztki chłodu – nie tylko tego atmosferycznego, ale też (a może przede wszystkim) zimowej aury tkwiącej w nas samych. Mamy szczerą nadzieję, że po tym koncercie Wiosna wreszcie przestanie się wahać i na dobre się u nas rozgości mamiąc ciepłem wiosennego słońca i perspektywą leniwych dni spędzonych na łonie natury.

Serdecznie zapraszamy do Teatru Rozmaitości GWITAJCIE na ten wyjątkowy koncert. Ustawmy symboliczną cezurę między zimą a wiosną, odegnajmy precz zimowe troski i niepokoje. Przekonajmy się, ile radości niosą ze sobą utwory o wiośnie traktujące, a jest ich przecież niemało. Wiosna? Ach, to Ty!
Marzec, Karnawał, Wiosna, Kobieta... Niedaleka przyszłość zdaje się rysować w zdecydowanie różowych barwach, a najbliższy miesiąc upłynie pod znakiem świetnej zabawy, dobrej muzyki oraz szampańskiego nastroju. I to wszystko w naszym towarzystwie! A zatem... do zobaczenia w Teatrze!