Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Licznik odwiedzinBiało-czerwony weekend z Teatrem Rozmaitości GWITAJCIE

A to Polska... właśnie - Teatr Rozmaitości GWITAJCIE

W listopadzie 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy, Polska odzyskała niepodległość. Stało się to głównie dzięki wytrwałości i ofiarności aktywnej części polskiego społeczeństwa, które w okresie niewoli przekazywało nowym generacjom młodych Polaków przywiązanie do języka i kultury narodowej.

Setna rocznica odzyskania niepodległości jest jedyną w swoim rodzaju okazją do wspólnego przeżywania i okazywania radości z życia w niepodległym Państwie. W całym kraju realizowane są projekty kulturalne, artystyczne, edukacyjne czy wydawnicze, poświęcone jubileuszowi odzyskania niepodległości.

A to Polska... właśnie - Teatr Rozmaitości GWITAJCIE

My, Teatr Rozmaitości GWITAJCIE, również chcielibyśmy – w charakterystyczny dla nas sposób – wpisać się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie uczynili tego przy pomocy muzyki. Dlatego zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju wieczór piosenek słodko-gorzkich, mądrych, ale także tych z przymrużeniem oka, o Polsce traktujących. Na koncert "A to Polska... właśnie" - bo taki tytuł nosi to wydarzenie - zapraszamy już 8 listopada o godzinie 18:00 do Domu Kultury "Klub Skolwin".

A tych, którzy ten wyjątkowy czas będą spędzać nad morzem, zapraszamy 10 listopada o godzinie 18:00 do Dziwnowa, gdzie w Hali Sportowo-Widowiskowej będzie można obejrzeć ów specjalny koncert poświęcony naszej Ojczyźnie.

11 listopada zaprosimy do wspólnych obchodów Święta Niepodległości naszych najmłodszych Widzów. O godzinie 11:00 odbędą się w naszej siedzibie warsztaty "Bajkogranie, czyli wierszyki ze szczyptą muzyki", a ich tematem przewodnim będzie taniec. A skoro spotkamy się w tak uroczystych okolicznościach, poznamy przede wszystkim piękno i wdzięk naszych polskich tańców narodowych. Polecamy również (i starszym i młodszym) Jarmark Niepodległościowy odbywający się w tym dniu na Alei Kwiatowej i w okolicach placu Żołnierza Polskiego, gdzie o godzinie 17:00 można będzie nas zobaczyć i usłyszeć tym razem w koncercie poświęconym najpiękniejszym piosenkom z ostatnich stu lat przebogatej polskiej tradycji muzycznej.

Wydarzenie jest częścią akcji "Codziennie Polskę tworzyMy" oraz projektu "Kolorowa Aleja", który jest realizowany w przestrzeni szczecińskiej Alei Kwiatowej od roku 2016. W jego ramach przestrzeń w centrum miasta stała się pełna imprez, wydarzeń artystycznych i kulturalnych odbywających się przez cały rok. 
ZAPRASZAMY!