Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Licznik odwiedzinJak karnawał, to karnawał!Karnawał to czas zabaw i tańca. Wywodzi się z kultów płodności i z kultów agrarnych. Od głębokiej przeszłości utrzymywało się przekonanie, że im wyższe będą skoki podczas ceremonii, tym wyżej będzie rodziło zboże. Między innymi dlatego karnawał jest tak ściśle związany z tańcami.

Karnawał to wyjątkowe tradycje i obyczaje. W dworkach i rezydencjach odbywały się huczne bale i bogate uczty. Imprezy te często przybierały formę swego rodzaju giełd małżeńskich dla młodych ludzi z wyższych sfer. Skromniejsze zabawy – w sensie rozmachu – odbywały się w miastach, ale też na wsi, wśród chłopów. W zapusty, niczego nie brakowało i pozwalano sobie na więcej niż zwykle. Ludzie spotykali się w gospodach i karczmach, aby śpiewać i tańczyć.

Nie ma jednorodnej genezy karnawału. Jedna mówi o wesołych i sytych "Saturnaliach", a druga, że karnawał wynika z tradycji chrześcijańskich związanych z okresem Wielkiego Postu. Bawimy się od Trzech Króli aż do Środy Popielcowej.

Z tej okazji przygotowaliśmy Noworoczny Koncert Karnawałowy, w którym każda piosenka oparta jest na innym stylu tanecznym, począwszy od walca, poprzez tango, sambę i paso doble, na disco kończąc, nie zapominając przy tym o naszych rodzimych rytmach. Jednym słowem... oj, będzie się działo!

Zapraszamy już w najbliższą sobotę, 27 stycznia, o godzinie 19:00.Serdecznie zapraszamy!