Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Licznik odwiedzinDzień Dziecka w Teatrze Rozmaitości GWITAJCIE

Jako teatr bardzo związany z produkcjami przeznaczonymi dla najmłodszych odbiorców, nie możemy pominąć w naszych planach tego wyjątkowego dnia. I dlatego właśnie przygotowaliśmy zestaw atrakcji, których adresatem jest przede wszystkim dziecięca publiczność.

Dzień Dziecka - Teatr Rozmaitości GWITAJCIE

Ale nie wyłącznie, ponieważ obchody tego ważnego święta rozpoczynamy propozycją skierowaną do dorosłych Widzów. Dajemy tym samym świadectwo, że dzieckiem można być niezależnie od wieku i dlatego zapraszamy wszystkich tych z Państwa, którzy pielęgnują w sobie ten dziecięcy pierwiastek, jak również wszystkich którzy chcą poczuć się młodziej, na wyjątkowy spektakl. Proponujemy Wam znaną z naszej sceny bajkę „Wieść się niesie, UFO w lesie” - ale w wersji specjalnie dostosowanej do oczekiwań dorosłej publiczności. Nie zabraknie w niej zatem zaskakujących zwrotów akcji, rubasznego humoru, elementów interaktywnych oraz specjalnie „podrasowanej” fabuły. „Wieść się niesie, UFO w lesie (TYLKO DLA DOROSŁYCH!)” na naszej scenie zagości 1 czerwca o godzinie 19:30.

A powracając do najbardziej zainteresowanych radosnym przeżywaniem Dnia Dziecka, zapraszamy wszystkie dzieci na specjalne (nieujęte w dotychczasowym repertuarze) przedstawienia. W niedzielę, 4 czerwca o godzinie 12:00 spotkamy się z uwielbianą przez wszystkie dzieci, niesforną „Pchłą Szachrajką”. Tym, którzy nie czytali lub nie pamiętają tekstu wierszowanej bajki, niech wystarczy, że Pchła Szachrajka to wyjątkowo zmyślna i złośliwa "osóbka", której odwiedziny stawiają ludzi i zwierzęta w kłopotliwych sytuacjach. Opowieść o pchle poprowadzona została w kierunku karykatury i bardzo aktualnej satyry, a wątki dla dorosłych i dla dzieci przeplatają się, stając się okazją do śmiechu dla całej widowni. Dla dzieci są więc zabawy z aktorami. Dorośli śmieją się z kolei z discopolowej piosenki i efektownych przebieranek. Do kabaretu nawiązuje też skromna, funkcjonalna scenografia. Sprawdza się świetnie także jako miejsce teatralnej rozrywki dla najmłodszych. To dzięki niej spektakl rozgrywa się blisko widowni.

Dzień Dziecka - Teatr Rozmaitości GWITAJCIE

A tego samego dnia, o godzinie 16:00, przeniesiemy się w magiczny świat najpiękniejszych bajek Jana Brzechwy. Odwiedzimy tajemnicze wyspy - Bergamuty, spotkamy się z Leniem i Samochwałą, z zapartym tchem prześledzimy perypetie Żuka i Biedronki, a także Żurawia i Czapli, zawirujemy w radosnym tańcu Igły z Nitką. Spektakl „Bajki Pana Brzechwy” z pewnością nie tylko dostarczy niezapomnianych wrażeń najmłodszej widowni, ale także pozwoli dorosłym chociaż na chwilę powrócić we wspomnieniach do czasów beztroskiego dzieciństwa.

To nie koniec naszych propozycji. Już w kolejny weekend - 10 i 11 czerwca - zapraszamy na Szczeciński Dzień Dziecka do hali sportowo-widowiskowej AZOTY ARENA. Przestrzeń hali oraz teren wokół zamienią się w wielki plac zabaw, rekreacji i atrakcji. Impreza jest adresowana do rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Atrakcje zapewniają firmy i organizacje, które specjalizują się w dostarczaniu ciekawej i rozwijającej rozrywki dla dzieci i młodzieży. Teatr Rozmaitości GWITAJCIE jest jednym z Partnerów tego przedsięwzięcia, dlatego też i z naszej strony zapewnimy odwiedzającym w tych dniach halę Azoty Arena wiele pasjonującej rozrywki, zabawy i emocji.ZAPRASZAMY!