Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Licznik odwiedzinMaj, piękny Maj... - tylko w naszym Teatrze!

Za nami już błogi majówkowy odpoczynek (choć w przypadku naszego Teatru nie mogliśmy narzekać na brak zawodowej aktywności) i choć pogoda za oknem nie rozpieszcza, to u nas zawsze jest słonecznie, rozrywkowo, majowo i wiosennie. A dzięki chwili oddechu w długi weekend, ruszamy napełnieni nową energią w wydarzenia, które czekają na nas w maju.

Supeł Małżeński - Teatr Rozmaitości GWITAJCIE

A jest tych wydarzeń niemało, a dzięki ich różnorodności nie wątpimy, że każdy znajdzie w nich coś interesującego. Rozpoczynamy dwoma przedstawieniami komedii "Supeł Małżeński", którą zagramy już 7 maja (niedziela) o godzinie 18:00 oraz 12 maja (piątek) o godzinie 19:00. "Supeł małżeński" to lekka komedia, a właściwie farsa w stylu retro o pewnym świeżo poślubionym małżeństwie inspirowana tekstami Stefanii Grodzieńskiej. Widzowie śledzą poczynania bohaterów w rozmaitych, zdawać by się mogło wręcz rutynowych, sytuacjach międzypłciowych. Mimo zabawnej formy przedstawienie może być inspiracją, a dla niektórych nawet przestrogą lub choćby przyczynkiem do innego spojrzenia na własne codzienne pożycie. Na szczęście muzyka łagodzi obyczaje więc i z tej formy przekazu staramy się korzystać w umiejętny sposób.

14 maja (niedziela) o godzinie 18:00 wybierzemy się natomiast w podróż koleją do Kutna, a kto wie - może nawet do Paryża. "Stąd do Paryża" to spektakl opowiadający historię pewnej paryskiej damy, która przez pomyłkę i ku zdziwieniu dworcowego personelu zamiast do Warszawy trafia do Kutna. A stąd zabieramy Państwa w muzyczną podróż pełną wrażeń, która zaczyna się wprawdzie w Kutnie, ale szybko przenosimy się do magicznego miasta cudów za sprawą tajemniczej mademoiselle de Paris, której wdzięk i uroda przyćmiewają szarzyznę kutneńskiego dworca. Wspólnie spacerujemy po paryskich uliczkach i bulwarach o nazwach brzmiących jak etykiety wykwintnych win i zanurzamy się w brzmienie chansons et bergerettes z najlepszych lat francuskiej sceny rozrywkowej.

Z Miłosz-ci do muzyki - Teatr Rozmaitości GWITAJCIE

20 maja (sobota o godzinie 19:00) scenę Teatru Rozmaitości GWITAJCIE zaanektuje nasz kierownik muzyczny - Miłosz Wojciechowski - który koniecznie musi się z Państwem podzielić swoim własnym spojrzeniem na Sztukę w różnych jej przejawach, ze szczególnym uwzględnieniem - co jest oczywiste - sztuki muzycznej. Koncert ten zabierze nas w dźwiękową podróż po rozmaitych artystycznych ścieżkach, zawierać będzie także autorskie utwory – niektóre wykonane na scenie po raz pierwszy. "Z Miłosz-ci do muzyki" - bo taki tytuł nosi owo ekspiacyjne wydarzenie - to osobista retrospektywa przyprawiona humorem i dużą porcją różnorodnej muzyki.

Majowe spotkania w Teatrze Rozmaitości GWITAJCIE zakończy 21 maja (niedziela) o godzinie 18:00 recital Claire Gmiter poświęcony twórczości Edith Piaf. "Klara spotyka Edith" to zaproszenie do świata tej niecodziennej i kontrowersyjnej artystki. Miłość, czułość, tragedia, zapach Paryża i niekończące się noce... Edith Piaf miała niesamowite życie, pełne miłości i bólu. Klara Gmiter spotyka Edith Piaf i dzieli się tą chwilą z Wami - swoim śpiewem i opowieściami z życia Edith.

Czas Czarodziej - Teatr Rozmaitości GWITAJCIE

Powyższe wyliczenie nie obejmuje oczywiście wszystkich naszych przedsięwzięć, ponieważ nie poświęciliśmy jeszcze uwagi naszym najmłodszym widzom, a dla nich (jakżeby inaczej!) również przygotowaliśmy wiele atrakcji. I tak 6 maja (sobota) o godzinie 11:00 zapraszamy na spotkanie z międzygalaktycznym podróżnikiem - Ufobrudkiem - który próbuje zaśmiecić naszą planetę, ale dzięki interwencji leśnych zwierzątek uświadamia sobie potencjał drzemiący w pozornie nieprzydatnych materiałach odnawialnych. W trakcie spektaklu dzieci w sposób bardzo przystępny i obrazowy uczą się podstaw segregacji śmieci i recyklingu.

13 maja (sobota) o godzinie 16:00 ponownie spotkamy się w lesie pełnym zwierząt, ale też krasnoludków. "Chcecie wierzyć czy nie chcecie, krasnoludki są na świecie" to urocza opowieść o sympatycznym acz niezbyt rozgarniętym krasnalku - Łapciusiu - który przez zamiłowanie do licznych drzemek traci swą najcenniejszą rzecz - krasnoludkową czapeczkę. W poszukiwania angażują się wszyscy mieszkańcy lasu i Łapciuś w końcu odzyskuje swój cenny skarb. Ten minimusical wzruszy i zachwyci nie tylko dzieci, ale też te całkiem dorosłe "krasnoludki".

Od wieków ludzie starają się przechytrzyć upływający czas. Niestety bezskutecznie. Ale gdyby się tak zaprzyjaźnić z Panem Czarodziejem Czasem, to może byłby on dla nas trochę łaskawszy... 20 maja (sobota) o godzinie 11:00 zapraszamy do Teatru Rozmaitości GWITAJCIE na spektakl "Czas Czarodziej", w którym postaramy się naszym najmłodszym przybliżyć fenomen przemijającego czasu. Bajka, a może nawet baśń, o tajemnicy wiecznej młodości nie tylko dla dzieci.ZAPRASZAMY!UWAGA! Przypominamy o zmianie siedziby Teatru Rozmaitości GWITAJCIE.
Mieścimy się obecnie przy alei Bohaterów Warszawy 15-16 (budynek "Elektromontażu" - II piętro).