Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Licznik odwiedzinŚwięto Konstytucji 3 Maja z Teatrem GWITAJCIEZ okazji obchodów uchwalenia Konstytucji Majowej zostaliśmy jako Teatr Rozmaitości GWITAJCIE zaproszeni do Drawska Pomorskiego. Wystąpiliśmy w ramach świątecznych uroczystości jako historyczne postaci będące świadkami tych wielkopomnych wydarzeń. Serwis drawsko.pl tak opisał ten moment:

"Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny, która odprawiona została w kościele pw. Św. Pawła Apostoła. Po zakończonej mszy, uczestnicy "w asyście" zespołu pieśni i tańca DIABAZ oraz aktorów teatralnych przemaszerowali na plac przy centrum kultury. Właśnie w tym miejscu przybliżona została historia uchwalenia Konstytucji. Na ręce Burmistrza Drawska Pomorskiego Zbigniewa Ptaka przekazany został fragment Konstytucji. Zanim to nastąpiło, Burmistrz wobec wszystkich zgromadzonych złożył również przysięgę."