Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Licznik odwiedzinWiosna, ach to Ty! W Teatrze GWITAJCIE oczywiście!

Pchła Szachrajka dla dorosłych - Teatr Rozmaitości GWITAJCIE

Wiosna za oknem, wiosna w sercach i umysłach, wiosna także w naszym Teatrze. A w kwietniu przygotowaliśmy dla Państwa szereg iście wiosennych propozycji pełnych humoru, rozrywki i ożywczego ciepła. Rozpoczynamy mocnym uderzeniem już 1 kwietnia o godzinie 19:00, gdy w ramach roześmianego Prima Aprilisu zaprezentujemy specjalną wersję "Pchły Szachrajki" - w dość odmiennej od klasycznej konwencji. Nie rezygnując z walorów tej wspaniałej i obowiązkowej pozycji, dodaliśmy jej trochę wigoru, pikanterii, aluzyjnych podtekstów i frywolnego ducha. A efekt? To po prostu trzeba zobaczyć!

7 kwietnia o godzinie 19:00 pozostając w wiosenno-rozrywkowym nastroju, pragniemy zaprosić Państwa na specjalny Koncert Wiosenny zatytułowany "Wiosenko, piosenko, cóżeś ty za pani". Bogactwem wiosennego repertuaru przygotowanego specjalnie na tę okazję pragniemy odgonić resztki chłodu - nie tylko tego atmosferycznego, ale też (a może przede wszystkim) zimowej aury tkwiącej w nas samych. Ustawmy symboliczną cezurę między zimą a wiosną, odegnajmy precz zimowe troski i niepokoje. Przekonajmy się, ile radości niosą ze sobą utwory o wiośnie traktujące, a jest ich przecież niemało.

Koncert wiosenny - Teatr Rozmaitości GWITAJCIE

Oczywiście w ferworze wiosennych porządków nie zapominamy ani o naszych stałych pozycjach repertuarowych, ani o wydarzeniach o charakterze ogólnomiejskim. Łącząc te aspekty wystawimy w ramach Szczecińskiej Nocy Teatrów KONTRAPUNKT 2017 sztukę "Supeł małżeński". To lekka komedia, a właściwie farsa w stylu retro o pewnym świeżo poślubionym małżeństwie inspirowana tekstami Stefanii Grodzieńskiej. Widzowie śledzą poczynania bohaterów w rozmaitych, zdawać by się mogło wręcz rutynowych, sytuacjach międzypłciowych. Mimo zabawnej formy przedstawienie może być inspiracją, a dla niektórych nawet przestrogą lub choćby przyczynkiem do innego spojrzenia na własne codzienne pożycie. Na szczęście muzyka łagodzi obyczaje więc i z tej formy przekazu staramy się korzystać w umiejętny sposób.
Zapraszamy 21 kwietnia o godzinie 19:30 do Teatru Rozmaitości GWITAJCIE.

A 29 kwietnia o godzinie 19:00 zapraszamy po raz kolejny na koncert "Wiosenko, piosenko, cóżeś ty za pani". Niech wiosna zostanie z nami jak najdłużej i jak najpełniej pozwala cieszyć się nam jej niepodważalnym urokiem i dniami pełnymi słońca i rozkwitającej przyrody.

Czas Czarodziej - Teatr Rozmaitości GWITAJCIE

Wiosną najbardziej cieszą się dzieci. To czas zdejmowania grubych kurtek, szalików i czapek, czas zabaw na podwórku i długich spacerów. Dlaczego by zatem w ramach takiego rodzinnego spaceru nie zawitać też do Teatru? Tym bardziej, że nasza kwietniowa oferta przedstawień dla naszych najmłodszych jest bogata i różnorodna. 2 kwietnia o godzinie 11:00 wybierzemy się z odwiedzinami do pełnego zwierzątek lasu, by w spektaklu "Wieść się niesie, UFO w lesie" nauczyć przybysza z obcej planety jak postępować ze śmieciami. Ufobrudek z pomocą swoich nowych przyjaciół poznaje walory odnawialnych materiałów i szczęśliwy wraca na swą ojczystą planetę. To wiedza przydatna nie tylko podczas wiosennych renowacji, ale też w codziennych porządkach. 8 kwietnia, również o godzinie 11:00 odwiedzimy ponownie leśne ostępy (wiosenne wypady do lasu to rzecz najbardziej naturalna) - tym razem z wizytą u zaprzyjaźnionych krasnoludków. Zapraszamy do Teatru Rozmaitości GWITAJCIE, gdzie w bajce "Chcecie wierzyć, czy nie chcecie, krasnoludki są na świecie" będziemy wspólnie z małym krasnalkiem Łapciusiem szukać jego zaginionej czapeczki. Ten minimusical wzruszy i zachwyci nie tylko dzieci, ale też te całkiem dorosłe "krasnoludki".

9 kwietnia o godzinie 16:00 będziemy odkrywać tajemnice tego, czego wiosną brakuje najbardziej - czasu. "Czas Czarodziej" to bajka, a może nawet baśń, o tajemnicy wiecznej młodości nie tylko dla dzieci. Gdyby się tak zaprzyjaźnić z Panem Czarodziejem Czasem, to może byłby on dla nas trochę łaskawszy... A 22 kwietnia o godzinie 16:00 zapraszamy na przygody rezolutnej "Pchły Szachrajki". Jest w tej "Pchle" dużo śmiechu, kabaretowej satyry i szczęśliwe, choć nieco zaskakujące zakończenie. Wszystko to jednak pełne jest ciepła, liryki, a od czasu do czasu – nauk dla niegrzecznych dzieci. Samo pojawienie się Pchły na scenie wywołuje lawinę śmiechu. I tak jest do końca niemal godzinnego spektaklu. 23 kwietnia o godzinie 16:00 natomiast, spotkamy się z najpiękniejszymi wierszami Mistrza Jana w przedstawieniu "Bajki Pana Brzechwy". Spektakl ten z pewnością nie tylko dostarczy niezapomnianych wrażeń najmłodszej widowni, ale także pozwoli dorosłym chociaż na chwilę powrócić we wspomnieniach do czasów beztroskiego dzieciństwa. Kwiecień dla dzieci zakończymy kolejnym spotkaniem z "Czarodziejem Czasem" 30 kwietnia o godzinie 11:00.

"Bogaty - to nie ten, kto ma dużo pieniędzy, lecz ten, kto może sobie pozwolić na życie wśród uroków, jakie roztacza wczesna wiosna" pisał kiedyś Antoni Czechow. Rozkoszujmy się radością jaką daje budzący się do życia świat, otrząśnijmy się z zimowego marazmu i spotkajmy się - oczywiście w Teatrze!ZAPRASZAMY!UWAGA! Przypominamy o zmianie siedziby Teatru Rozmaitości GWITAJCIE.
Mieścimy się obecnie przy alei Bohaterów Warszawy 15-16 (budynek "Elektromontażu" - II piętro).